Історія офсетного друку
ІСТОРІЯ ОФСЕТНОГО ДРУКУ
Початок офсетного друку було покладено драматургом і актором Іоганном Алоізом Зенефельдером жили в Німеччині з 1771 по 1834 рр. Він був не тільки талановитим служителя мельпомени, але і захопленим відомим винахідником.
Для тиражування написаних ним численних театральних п'єс, Зенефельдер намагався знайти недорогі і нескладні способи. Вартість печатнья в друкарнях того часу були для нього тоді не по кишені, з-за цього йому постійно доводилося здійснювати експерименти з різними матеріалами і засобами, намагаючись знайти можливість надрукувати п'єси самому.
Спочатку він майстрував частині форм із заліза для виготовлення знаків, закріплював їх у дерев'яних брусках груші і отримував літери для друку з дерева. На жаль, вони були не довговічні. Від впливу барвників вони змінювали свої геометричні розміри і швидко руйнувалися.
Потім Зенефельдер намагався виготовити букви з мідної пластини, але це було дуже витратним заходом, оскільки потрібно було закупити дороге обладнання, а коштів на нього не було. Тому вирізати літери доводилося вручну, що було занадто витратно. На це йшло багато сил і часу. Одна пластина. з міді наявна у нього швидко «танула» оскільки її постійно полірували і стачивали вона ставала все більш і більш тонкої. Фіаско зазнала і його спроба вирізати літери з підноса, на думку винахідника, виготовленого з цинку. Він і не підозрював, що матеріалом підносів був сплав цинку зі свинцем, який не можливо протравити азотною кислотою.
В середине 1796 года изобретателю, наконец, улыбнулась Фортуна. Однажды он подобрал вещи для стирки в прачечную. Пришла прачка за вещами, он хотел их переписать перед тем, как ей отдать, но не нашел ни бумаги ни пера.. Зенефельдер нашел лишь краску и воспользовался ей вместо чернил. Перечень вещей он записал на прямоугольном куске известняка, называемого зольнхофенским. Зенефельдеру пришла мысль обработать этот текст азотной кислотой. Известняк растворился только в тех местах, где не было краски и буквы обрели свою форму. Це було відкриття, випадкове відкриття - відкриття процесу виготовлення форми для офсетного друку.