Історія офсету 3
По волі випадку, винахідник А. В. Рубель винайшов також метод так званої «непрямої друку». Одного разу він працював у друкарні і не встиг подати папір у друкарську машину. В результаті фарба забарвила прогумований друкувальний циліндр. Після того, як папір була завантажена, Рубель зазначив, що на звороті сторінки відбиток вийшов набагато виразніше, ніж на лицьовій стороні. Відзначивши цей факт, він знайшов підходящої ідею оснастити друкарський прес другим (офсетних) циліндром. Підтримуваний своїм компаньйоном і іншому А. Шервудом, Рубель зареєстрував патент на відкриття. Партнери шукали протягом деякого часу джерело капіталовкладень, щоб метод офсетного друку був, нарешті, втілений в життя.
К середине 1912 года Рубель утроил презентацию итога совместной работы. «Универсал», первая в мире офсетная печатная машина с рулонным типом подачи бумаги, была сделана на американском машиностроительном заводе «PPP Company». В то же время Рубелем были предложены термины для всеобщего употребления: «офсетная печать» и, коротко, «офсет».
Практически сразу после успешной демонстрации «Универсал» стала широко применяться в типографском деле. Начиная с середины 20-го века с изобретением новых сортов бумаги и появлением новых типов красок, машина Рубеля стала считаться еще более мощной и надежной.
Офсетні машини сучасності управляються за допомогою електронного устаткування і здатні проводити друк на різних форматах паперових аркушів, а також на носіях рулонного виду. Продуктивність таких машин перевищує 100 тис. відбитків на годину.
В даний час офсет застосовується для друку періодики, наукових видань, художньої літератури, різноманітної рекламної продукції.
На якість офсету способу друку значно впливає модель друкарського пристрою, а також вид і структура наданого матеріалу, якість води та кілька інших факторів.