Шлях досягнення і шлях осягнення
Шлях досягнення і шлях осягнення
Людина по життю йде двома паралельними доріжками: досягнення і осягнення.
Шлях досягнення – це шлях соціальної реалізації людини у світі. На цьому шляху людина змінюється кількісно, зовні. Вік, у якому включаються енергії на реалізацію цього шляху - 20-40 років. Це шлях подолання перешкод. Людина на цьому шляху постійно незадоволений реальною ситуацією і тому прагне її змінити. Немає грошей, треба заробити. Не влаштовує дружина, треба змінити або хоча б випустити пар. Будинок в один поверх, а хочеться в два, значить треба побудувати. Художній твір написав – значить потрібно видати книгу. Плани, цілі – основні критерії цього шляху.
Шлях пізнання – це шлях постійного усвідомлення життя. На цьому шляху людина змінюється якісно, внутрішньо. Механізм шляху запускається в 40-60 років, вже після успішної соціальної реалізації. У людини є все: сім'я, успішна діяльність, гроші, зв'язки, влада, але при цьому він відчуває сильне томління душі. І він думає: «і це все, невже тільки для цього була вся моя життя». В цей час починається посилений пошук сенсу життя. Найбільша відмінність на цьому шляху від попереднього, що людина не стільки хоче щось змінити зовні, як зрозуміти чому він зараз в цій ситуації, чому поруч з ним ці люди, що відбувається усередині нього і так далі. На цьому шляху ніякі події не бувають випадковими.
Наприклад: людина спить глибоким сном. Десь у дворі серед ночі хтось включає сильну музику і він прокидається...:
- на шляху досягнення виникає невдоволення, і якщо людина потужний, то можливо він піде і наб'є «морди» призвідників безладу або, в кращому випадку прийме рішення поставити на наступний день шумозахисні вікна. У будь-якому випадку буде знайдений якийсь план і рішення...
- на пути постижения возникает спокойное принятие ситуации (на этом пути психика человека к этому уже готова). Идет осмысление ситуации. Да меня разбудили. Значит, мне нужно уже просыпаться. Нужно прислушаться к пространству, которое мне что-то хочет сейчас сказать. Может быть захочется включить в этот момент телевизор и по нему как раз он услышит ответ на вопрос, с которым много лет не мог разобраться, ну и так далее…
Висновок: після сорока років дуже важливо запустити в собі механізм осягнення життя. Якщо соціально-успішна людина перестане займатися своєю діяльністю тільки в 60 років, а при цьому доріжка осягнення в ньому ще не почнеться, то він може отримати сильну депресію, так як сенсу свого життя він не знайде.
Osobennaya